top of page

Eesti Kirjandusmuuseum и Mellnov Gallery.«Тарту. Городские зарисовки.»

Näitus on avatud 01.02.2022 - 01.05.2022


Näitus "Tartu. Linnavisandid" esitleb Tartust inspiratsiooni saanud kunstnike töid

Veebruari alguses avatakse Eesti Kirjandusmuuseumis näitus Tartust inspiratsiooni saanud kunstnike töödega. Näituse korraldajal, Ljudmilla Mesropjanil, on seljataga üle 15 aasta kontsertide ja festivalide korraldamiskogemusi. Kõige suuremaks projektiks oli tema ellu kutsutud rahvusvaheline autorilaulu festival „Lehesaju muusika“ ning kunstivaldkonnas tegutsemise loogilise jätkuna asutas Ljudmilla Mesropjan perekondliku kunstigalerii "Mellnov galerii". Galerii eesmärk on erinevatest riikidest uute kunstnikunimede avastamine ja nende tutvustamine Eestis. Kolmeaastase tegutsemise järel on galerii kogunud ainulaadse pildikogu "LM kollektsioon", milles on esindatud rohkem kui 30 erinevatest maailma maadest pärit kunstnikku. Käesoleva väljapaneku raames on esindatud neli erinevat kunstnikku, kes said piltide jaoks inspiratsiooni Tartu maalilistest vaadetest.

Osalevad kunstnikud:

Slava Lihhatšov, Moskva, Venemaa - San Francisco, USA

Professionaalne kunstnik, kes hakkas maalima juba lapsepõlves — kunstikool, Pensa Kunstikool, Stroganovi-nimeline Moskva Kunstiakadeemia. Aastatel 1997 - 2003 elas ja töötas Lihhatšov San Franciscos, kus korraldas mitu isikunäitust, osales ühisnäitustel ning võitis mitmeid disainikonkursse. Moskvasse tagasipöördumise järel töötab Gorki-nimelise kinostuudio koosseisu kuuluvas animatsioonistuudios "KINOATIS", põhitegevusega paralleelselt maalides ning sketše ja šarže joonistades. Väga viljakas kunstnik, kes esineb endiselt palju näitustel ning tema tööd kaunistavad restoranide ja eramute interjööre kogu maailmas. 2018. aastast on kunstnik festivali "Lehesaju muusika" graafiline disainer.

Aljena Ostrovskaja, Moskva, Venemaa

Ostrovskaja on edukas kunstnik, kes osaleb arvukail iga-aastastel näitustel nii Venemaal kui väljaspool, sealhulgas iga-aastased isikunäitused Moskvas. Ta on välja töötanud oma maalikunsti õppemeetodi, mis on mõeldud loominguliste võimete avastamiseks igas elueas. Ostrovskaja on arvukate edukate kunstiprojektide autor ning kunstikeskuse "Art Avastus" korraldaja. Venemaa Elukutseliste Kunstnike Liidu, Rahvusvahelise Kunstifondi ning Rahvusvahelise Kunstnike-Pedagoogide Liidu liige.

Galina Melnikova, Moskva, Venemaa

Varjunimi Gala Mell. Moskvas sündinud ja praeguseni elav kunstnik, kes alustas oma loomingulist tegevust 2015. aastal. On edukalt osalenud mitmetel rahvusvahelistel kunstinäitustel (“New names”, "Russian Art week“, "Vanguard today"). Melnikova on olnud ka ise mitmete festivalide ning näituste kuraator (“Armeenia vene kunstnike silmadega”, “Kvantkunst”, rahvusvaheline kunstifestival "Halastuse planeet"). Tema pilte leidub erinevate maade erakogudes: Venemaal, Saksamaal, Austraalias, Küprosel, Iisraelis, Kasahstanis, Ukrainas jm.

Juri Brjuhhanov, Ivanovo, Venemaa

Õppinud Ivanovo tarbekunstitehnikumis tekstiilikunstnikuks ning 2001. aastal valimis diplomitöö, mis oli joonistus siidist kleidiriidele. Juba 2011. aastast alates maalib Brjuhhanov pidevalt akvarelle, kuid ise peab oma peamiseks suunaks dekoratiivset interjöörimaali. Hetkel tegutseb Brjuhhanov põhitööna tekstiilitööstuse toodete trükkal-sõetrükkijana. Näitustel hakkas esinema 2014. aastast, esimene väljapanek oli Siemensi Moskva kontoris. Töid on Venemaa, Euroopa ja USA erakogudes. Peatselt toimub Ljudmila Mesropjani ja tema Mellnovi Galerii algatusel Tartus Juri Brjuhhanovi isikunäitus.


В фойе Эстонского Литературного музея вывешены картины из Mellnov kollektsioon.

Совместный проект Eesti Kirjandusmuuseum и Mellnov Gallery

«Тарту. Городские зарисовки»

В экспозиции представлены картины художников, с кем дружат и сотрудничают руководители известного в Тарту международного фестиваля „Lehesaju muusika“ и владельцы «LM kollektsioon»

Отметив Десятилетие „Lehesaju muusika“ осенью 2019 года, фестиваль ушел в академический отпуск.

После этого Ljudmilla Mesropjan создала семейную Арт галерею MellnovGallery, которая стала логическим продолжением деятельности в области искусства.

Цель галереи - открытие новых имен художников из разных стран и популяризация их творчества в Эстонии.

За три года деятельности галереи собралась уникальная коллекция картин «LM kollektsioon», в которой представлены более 30 имен художников из разных стран мира. В экспозиции представлены художники Слава Лихачев Алена Островская Галина Мельникова Юрий Брюханов

Поздравляю вас, ребята, дорогие! Моя признательность за сотрудничество музею!


37 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page